Erdoğan 18 yıl sonra CHP’ye gidiyor: Gündemde neler var?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulunacak. CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşecek görüşme saat 16.00’da başlayacak.

Özel, kapıda karşılayacağı Erdoğan’ı 12. kattaki makam odasında ağırlayacak. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’ndan istenen “forslu” Türk bayrağının; Özel, CHP bayrağının önünde oturacak.

Erdoğan ve Özel ilk görüşmelerini 2 Mayıs’ta gerçekleştirmiş; Cumhurbaşkanı, CHP liderini AK Parti Genel Merkezi’nde ağırlamıştı. Bu görüşmede yaşanan ‘boş koltuk’ kerizinin ardından Erdoğan, bu durumu telafi etmek için CHP’ye iade-i ziyarette bulunacağını söylemişti.

AK Parti Genel Merkezi’nde yaşanan durumun yaşanmaması için Özel’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı halinden değişlik yapmadan kullandığı makam odasında oturma düzeni oluşturuldu. Parti liderlerinin karşılıklı oturacağı düzende liderlere eşlik eden görüşmeciler de iki kişilik koltuklarda oturacak.

GRUP TOPLANTISI ERTELENDİ

Görüşme nedeniyle CHP’nin bugünkü Meclis Grup toplantısı da ertelendi.

Özgür Özel, görüşme öncesinde Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerini ayrı ayrı topladı. Dün gün boyu süren toplantılarda, ilk görüşmeden bugüne yaşanan gelişmelerle birlikte bugünkü görüşmede Erdoğan’a iletilecek konular da değerlendirildi. Özel’in ilk görüşmede olduğu gibi bu görüşmeye de kapsamlı bir dosya ile gireceği belirtildi.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ GÜNDEME GELECEK Mİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün, öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, kızları Bengisu Ateş ve Banuçiçek Ateş ile CHP Genel Merkezi’nde görüşmüştü. Görüşmenin ardından Erdoğan’ın Ayşe Ateş’le görüşeceği açıklandı. Bugünkü görüşmede Sinan Ateş cinayetinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

DOSYADA NELER VAR?

Bunun yanı sıra asgari ücret ve emekli maaşına temmuz zammı, öğretmen atamaları ve öğretmenlerin talepleri, Gezi davası, Can Atalay’ın tutukluluğu, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanması gibi birçok başlığın görüşmede gündeme gelmesi bekleniyor.

ERDOĞAN EN SON BAYKAL ZAMANINDA ZİYARET ETMİŞTİ

Erdoğan, Ankara’nın Söğütözü Semtinde AKP Genel Merkezi’ne de komşu sayılabilecek mesafedeki CHP Genel Merkezi’ne en son 18 yıl önce, merhum Genel Başkan Deniz Baykal’a “hayırlı olsun” ziyareti için gitmişti. Erdoğan ile Baykal arasında binanın mimarisine yönelik sohbet öne çıkmıştı. İki liderin, 12. katındaki bir odanın dışarı doğru oval çıkıntısıyla dikkat çeken “oval ofis” sohbeti, kendilerine eşlik eden kurmaylarını güldürmüştü.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir