Redmi çıldırdı, uygun fiyatlı telefonda 2400 nitlik ekran, rüya gibi

Redmi’nin Turbo serisinin ilk üyesi olan Redmi Turbo 3, orta segmente amiral gemisi seviyesinde performans sunma hedefiyle Çin’de piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile donatılan bu cihaz, Snapdragon 8 Gen 3’ün biraz daha basit bir versiyonunu kullanıyor ve güçlü bir donanım sunuyor.

Cihaz, özellikle oyun gibi durumlar için avantaj sağlayan 2160Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip olan ve Xiaomi Qingshan Göz Koruma olarak adlandırılan, 68.7 milyar renk gösterebilen, 1.5K çözünürlük ve 2400 nit parlaklığa ulaşabilen bir AMOLED ekrana sahip.

Redmi çıldırdı, uygun fiyatlı telefonda 2400 nitlik ekran, rüya gibi

Ekran, özellikle gece kullanımı düşünülerek mavi ışık emisyonunu donanım seviyesinde azaltan çözümler sunuyor ve Çin Kalite Sertifikasyon Merkezi tarafından “Vision Health Friendly++” sertifikası ile onaylanmış.

Ultra ince ve simetrik çerçevelere sahip olan cihaz, düz tasarımı ve kenarlarıyla dikkat çekiyor. Apple‘ın iPhone 15 serisinde benimsediği benzer bir konturlu tasarım sayesinde elde tutulduğunda daha rahat bir kullanım sunuyor. 6.67 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunan telefon, büyük ekranlı telefonları tercih eden kullanıcılar için ideal. Ayrıca 5000mAh kapasiteli bir batarya ile donatılmış olmasına rağmen, cihazın sadece 179 gram ağırlığında ve 7.8mm kalınlığında olduğu belirtiliyor. Bu özellikler, telefonun hem güçlü hem de taşınabilir olmasını sağlıyor. Redmi Turbo 3, özellikle performans ve ekran kalitesi açısından orta segmentteki kullanıcılar için çekici bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir